עו"ד קוסטיקה - משפטים

תחום המשפטים הינו תחום הנוגע לכל רבדי החיים. עולם המשפט הוא עולם שמטרתו היא להקנות צדק ולסייע ביישום החוקים והכללים ההומניים והטכניים שיש לחיות על פיהם. בהעדר יישום החוק, הרי שהעובר על החוק צפוי לקבל עונש שיקבע בידי שופט היושב בראשות בית המשפט. הנציגים של מערכת המשפט אשר בכוחם לייצג כל אדם העומד לדין במערכת זו הם עורכי הדין. כיום, תפקידם של עורכי הדין הוא רחב ומשמעותי הרבה יותר מייצוג בבית המשפט גרידא. אך כל העיסוק של עורך הדין מקבל את כוחו מהסמכות המשפטית שניתנה לו בתום לימודיו.

עורך הדין – קווים לדמותו

וודאי שמעתם לא מעט את המושג: עורך דין. מושג זה מתייחס לאיש מקצוע הרלוונטי עבור לא מעט אנשים במהלך חייהם. לעורך הדין תפקידים רבים וחשובים. עורכי דין סיימו את חוק לימודיהם בתחום המשפטים בכל מוסד לימודים המוכר בתחום המשפטים. לאחר סיום הלימודים עורכי הדין התמחו פרק זמן כלשהו בתחום אשר בו הם מעוניינים לעסוק ולאחר מכן, בכדי שיקבלו את רישיון עורך הדין שלהם ויוכלו להתחיל לעסוק בפועל בתחום המשפטים, הם נדרשים לעבור את מבחן הלשכה הכולל בו את כל החומר אשר למדו במהלך כל שנות לימודיהם. רק לאחר כל הדרך הזו, יכול להתחיל האדם אשר למד את התחום לעסוק בעריכת דין בתחום שבו התמחה.

תחומים שונים שעוסקים בהם עורכי דין

עולם המשפט כאמור הוא עולם הנוגע לכל רבדי החיים. לכן עורכי הדין עוסקים בכל תחום הרלוונטי לחייו של כל אדם. התחומים העיקריים בהם עוסקים עורכי הדין הם: תחום נזיקין העוסק בסיטואציות שבהם אדם ניזוק מבחינה פיזית או נפשית, תחום התעבורה העוסק בכל דיני התעבורה ויישומם בפועל, בתחום הפלילי הנוגע לכל סוגי העבירות הפליליות הקיימות תחתיו,  תחום המיסוי העוסק בכל מה שקשור למס, תחום המקרקעין העוסק בעולם הנדל"ן ובכל מה שקשור לנכסי דלא ניידי, תחום המשפחה הכולל בו את כל הסיטואציות הפנים משפחתיות שבהם לאדם יש צורך להכריע באופן משפטי כגון: גירושין, צוואות, ירושות ועוד. מדובר בתחומים רבים המקיפים את כל רבדי החיים של כל אדם.

חשיבות תפקידו של עורך הדין במערכת המשפט

כאשר מדובר על מערכת המשפט, הרי שמדובר על מערכת שמטרתה היא להקנות חוק וסדר במציאות. כל אדם אשר עומד לדין בשל כל סיבה באשר היא, הוא אדם אשר יתבע בידי עורך דין בתהליך המשפט. אותו אדם יהיה חייב לשכור את שירותיו של עורך דין אשר ייצג את הצד שלו במהלך המשפט ויגן עליו עד כמה שניתן, בכדי שהוא יצא זכאי או יצא עם עונש מינימלי במידה והוא אשם. עורכי הדין הם אנשי המפתח במערכת המשפט. אולם השופט הוא זה שיכריע בסופו של דבר מי אשם ומי זכאי, אך לא פעם הכרעתו של שופט מתקבלת לטוב או לרע, על פי עורך הדין שעסק בייצוג הצד אשר נתבע או עורך הדין אשר עסק בייצוג הצד התובע.

 

משפטים