פיצוי לנפגע תאונת דרכים | פיצויים לנפגעי תאונת דרכים - עו''ד יוסף קוסטיקה
מי נותן פיצויים לנפגעי תאונות דרכים?
 
תאונות דרכים כרוכות לא פעם בנזקי גוף, דבר הגורר לא רק סבל וכאב אלא גם הפסדים כספיים בלתי מבוטלים – למשל עקב אובדן ימי עבודה, אובדן כושר השתכרות, הוצאות רפואיות ועוד. עקב העלויות הגבוהות הנלוות לתאונות דרכים, ועקב הצורך הברור לסייע לנפגעים, קיים בישראל חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים שנקרא בקיצור פלת"ד. 
על פי חוק זה, פיצוי לנפגע תאונת דרכים הם בגדר זכות בסיסית המתקבלת בראש ובראשונה מחברת הביטוח (לכן כולנו מחויבים להחזיק ביטוח חובה בתוקף). לאחר שתאונת הדרכים מתרחשת, חלילה, פונה המבוטח הסובל מנזקי גוף אל חברת הביטוח שלו והיא חויבת לשלם לו פיצויים עקב ראשי נזק שונים המצוינים בפוליסה. יש להדגיש שהחוק קובע כי פיצויים אינם תלויים בגורם האשם בתאונה. במילים אחרות, גם אם התאונה הייתה לגמרי באשמתכם אתם עדיין זכאים לקבל פיצויים בגין נזקי הגוף שלכם מחברת הביטוח – כמו כל אחד אחר.
 
בנוסף, פיצויים לנפגעי תאונת דרכים יכולים להינתן על ידי הביטוח הלאומי, בהנחה שהתאונה התרחשה בהקשר כלשהו למקום התעסוקה. במקרה זה, כתלות בהחלטת הפקיד המוסמך בביטוח הלאומי, ולאור החלטות וועדה רפואית, ניתן לקבל פיצויים הכוללים בין היתר כיסוי אובדן ימי עבודה, מענק חד פעמי, קצבה חודשית עקב נכות מעבודה, מימון הוצאות רפואיות, שיקום מקצועי וכדומה. עוד גופים האמונים על פיצויים לנפגעים הינם בתי המשפט שאליהם מגיעות תביעות של מבוטחים אשר חולקים על קביעות תביעות הביטוח.
 
למשרד עורכי דין יוסף קוסטיקה ניסיון עשיר ורב שנים בייצוג לקוחות לאחר תאונות דרכים, בין אם מול חברת הביטוח, בבתי המשפט או במוסד לביטוח לאומי. על מנת לקבל מידע נוסף בנושא, ולקביעת פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות או התחייבות מצדכם, הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפונים 077-557-8665 או 050-7873868.