עו"ד קוסטיקה - רשלנות מעביד
דף הבית >> תחומי עיסוק >> רשלנות מעביד
 
לצד העובדה שרבים מנפגעי העבודה זוכים לפיצוי מצד הביטוח הלאומי, גם טוב לדעת שבנוסף ניתן להשיג פיצוי מטעם המעביד, ועל כן מומלץ ביותר לשקול להגיש תביעת נזיקין בגין רשלנות המעסיק – בין אם מדובר בתאונה שהובילה לפציעה תמידית או זמנית.

ממי ניתן לקבל פיצוי?
כאשר מתרחשת תאונת עבודה ניתן לקבל פיצוי מהביטוח הלאומי, אך יחד עם זאת גם ניתן לקבל פיצוי מהמעביד – כל עוד ניתן להוכיח את אשמתו הישירה. במקרים מעין אלו ניתן למצוא מעבידים שישר יבקשו לתקן את המעוות ועל כן ימהרו להודות בתקלה, אך לרוב המעבידים ינסו לברוח מאחריות, כלומר הם ייבחרו שלא לשתף פעולה, כך שייתכן שיש מקום לתביעת רשלנות מעביד. כיצד ניתן לוודא זאת? פשוט מאוד יש להגיע שיחת התייעצות מול עו"ד אשר בקיא בתחום – ממש כמו עו"ד יוסף קוסטיקה.

גובה הפיצוי
לרוב גובה הפיצוי ייקבע בהתאם לאחוזי האשמה של המעסיק מול אחוזי האשמה של המנהל. עם זאת, מערכת החוק נמנעת מלהגיע למצבים בהם הפיצויים מצד המעסיקים יהיו מאוד גבוהים, כך שהעובדים יחפשו סיבות לתבוע את מעסיקיהם, ולו על מנת להטיב את מצבם הכלכלי. אי לכך אין זה כה קל להוכיח אשמה ולהגדיל את סכומי הפיצויים, אך יחד עם זאת כל עוד פונים לעו"ד שמתמחה בתחום, הרי שכן ניתן יהיה להפיק את המרב מכלל הסיטואציה הנתונה.

התנהלות מסודרת
בסיטואציה כגון רשלנות מעביד  חשוב ביותר להבין כיצד ניגשים לתביעה מול המוסד לביטוח לאומי ועל כן לקראת מתן עדות כה קריטית, מוטב לעבור תדרוך מקצועי מפי עו"ד אשר בקיא בתחום. גם אתם מבקשים לבחון זכאות, להשיג צדק ואף לייצב את המצב הכלכלי שהורע בעקבות התאונה? פשוט יש להתנהל נכון -  יש לפנות בהקדם אל עו"ד יוסף קוסטיקה!