עו"ד קוסטיקה - רשלנות רשות ציבורית
דף הבית >> תחומי עיסוק >> רשלנות רשות ציבורית
 
בין היתר עו"ד יוסף קוסטיקה מתמחה ברשלנות רשות ציבורית, כלומר בתביעות פיצויים ובתביעות ביטוח אשר מועלות לאחר שנגרמות סיטואציות שמובילות לשלל נזקי גוף עקב פגיעה במרחב הציבורי. כך למשל אדם שהלך לדרכו ברחוב ומעד עקב קצה מוט בולט שנשאר משיפוץ שלא הושלם - יימצא שהוא אכן עשוי לצאת זכאי בעת תביעה מול הרשות הציבורית.

חובת ההוכחה
על מנת להבין את מורכבות הבעיה, נבהיר שבכדי שהעירייה תשלם, יש להוכיח שהיא ידעה על דבר קיומו של המכשול (או לפחות הייתה אמורה לדעת עליו) אך יחד עם זאת היא לא עשתה דבר על מנת לטפל בכך. כיצד מוכיחים זאת? פונים לעו"ד שבקיא בכך!

עניין של הגדרה
תחת ההגדרה "רשלנות רשות ציבורית" ניתן למצוא לא מעט סיטואציות, כאשר אחד הנדבכים שיותר בולטים בקטגוריה מעין זו מתקשר לדוגמה הנ"ל, בה אובייקט כלשהו מונח במקום בלתי ראוי, ועל כן הוא מוביל לחבלה גופנית, ולו בעקבות מעידה. כאשר מקרה שכזה אכן מתעורר, מומלץ ביותר לצלם את זירת האירוע מכמה כיוונים ואף לגבות עדות משורת עדים במקום, כאשר אין לשכוח לקחת מהם פרטי התקשרות עבור צורך בתביעה עתידית. כמו כן גם בעת התפנות למקור רפואי יש לשמור על כלל התצהירים, וזאת כי כל תיעוד מקדים עשוי לעזור במאוד לאחר מכן.

חשיבות ליווי מקצועי
כיוון שאף גוף אינו ממהר להכריז על עצמו כאשם וכיוון שגוף כגון עירייה הנו גוף משומן ביותר, מומלץ לפנות בהקדם הניתן אל עו"ד, אך לא אל כל אחד, אלא רק עו"ד אל בעל התמחות ספציפית בתחום, ועל כן כאשר לא יודעים מהם הסיכויים לצאת מנצחים וכאשר עזרה מבטיחה, מומלץ לגשת אל עורך דין אשר בקיא בתחום ושמציע שיחת התייעצות ללא התחייבות – ממש כמו עו"ד יוסף קוסטיקה.