שלילת רשיון נהיגה בשכרות | שלילת רישיון נהיגה בשכרות - עו''ד יוסף קוסטיקה
שלילת רישיון על נהיגה בשכרות
 
 
באופן כללי, פקודת התעבורה קובעת שלילת רישיון נהיגה בשכרות לתקופה של שנתיים. יחד עם זאת, ישנו מרחב הניתן לשופטים שיכולים לקבוע תקופת שלילה קצרה יותר ושלילה על תנאי בלבד. ההחלטה תלויה במספר פרמטרים כגון שיעור האלכוהול בדמו של הנאשם, היסטוריית עבירות התעבורה שלו, היותו נהג חדש או צעיר, האם הייתה תאונה ומהי חומרתה, השפעת השלילה על חייו של הנאשם ופרנסת משפחתו, וכיוצא בזאת. לכך מצטרפים היבטים נוספים העשויים להחליש את התביעה, כגון שגיאות שבוצעו במהלך בדיקת הינשוף או בדיקת הדם, טעויות מנהליות וכדומה. על כן, עורך דין מיומן אשר ייצג בהצלחה נאשמים רבים בתביעות אלו, יכול לעשות את ההבדל שבין שלילה ארוכה וענישה כבדה נוספת, לבין ענישה קלה בהרבה ואף זיכוי מוחלט.
 
מתי תוגש תביעה בגין נהיגה בשכרות
 
מבין כל הגורמים המביאים למצב של שלילת רישיון על נהיגה בשכרות היא הנפוצה ביותר. מדובר בתביעות המוגשות כנגד נהגים אשר שיעור האלכוהול באוויר שהם נושפים למכשיר הינשוף, או שיעור האלכוהול בדמם, הינו גבוה מהמותר על פי פקודת התעבורה. בנוסף, תביעות אלו מוגשות כנגד אנשים שסירבו לבדיקת הינשוף, דבר הנחשב על פי חוק כהודאה באשמה. אליהם מצטרפים אנשים שנהגו ברכב תחת השפעת סמים, לרוב סם הקנאביס, אליו מתייחסת פקודת התעבורה באותה המידה כמו לאלכוהול – ללא קשר לריכוז החומר שנמצא בבדיקת השתן. יש לציין כי לא מעטים מקרב הנאשמים הינם אנשים צעירים יחסית, עד גיל 24, שאינם מודעים לכך כי פקודת התעבורה מתירה בגילאים אלו אפילו פחות ריכוז של אלכוהול בדם או באוויר הינשוף. למעשה, ניתן לומר כי בגילאים אלו אסור בכלל לנהוג ברכב לאחר שתיית אלכוהול, עקב הריכוזים הנמוכים מאוד שמצוינים בפקודה.
 
פנו לקבלת ייעוץ וייצוג מעורך דין
 
כאמור, כדי להימנע ככל האפשר ממצב של שלילת רשיון נהיגה בשכרות, יש לפנות בהקדם אל עורך דין הבקיא בדיני תעבורה – ויפה שעה אחת קודם. למשרד עורכי דין יוסף קוסטיקה ניסיון רב בייצוג נאשמים בעבירות תעבורה לרבות נהיגה תחת השפעת אלכוהול. על מנת לקבל מידע נוסף בנושא, ולקביעת פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות או התחייבות מצדכם, הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפונים 077-557-8665 או 050-7873868.