עו"ד תאונות תלמידים | עורך דין תאונות תלמידים - עו''ד יוסף קוסטיקה
דף הבית >> תחומי עיסוק >> תאונות תלמידים
 
כל תלמיד במדינת ישראל זוכה לפוליסת ביטוח מובנת אשר מכסה כל סוג של נכות. עם זאת, לא פעם ההורים אינם מודעים לכך, ולו כי התשלום עבור הפוליסה מגולם בסך אגרת החינוך אותה הם משלמים באופן שגרתי. כמו כן, גם ההורים יכולים להיות מבוטחים בפוליסה, ולו כי הם לקחו חלק בליווי של טיול, או הגיעו לשיעור הרצאה בכיתה בהתנדבות.

ביטוח מסביב לשעון
ביטוח מעין זה מכסה את כלל המבוטחים מסביב לשעון, גם כאשר התלמיד מצוי בחופשה מעבר לגבולות המדינה. כך למשל בין אם הילד נפל האופניים, או נכווה בביתו – הפוליסה עדיין תעניק מענה, אך יחד עם זאת עבור מקרים כגון רשלנות רפואית, או תאונת עבודה, הפוליסה כבר אינה תהווה כתובת עבור תביעה, כך שההורה הממוצע לא מבין מתי הוא יכול להפעיל את הפוליסה ומתי לא, וכאן נכנס לתמונה עו"ד יוסף קוסטיקה.

מיצוי מרבי
פוליסת תאונות תלמידים תהיה בתוקף ללא קשר לאשמה של הילד או  קרוביו, וזאת כי לרוב מספיקה העובדה שהילד נחבל, על מנת שהפוליסה תיכנס לפעולה. אם כן עבור אלו מקרים ניתן להפעילה? עבור ימי אשפוז, נכות זמנית, הוצאות רפואיות ועוד, כאשר נהוג לערב רופא ממחה, אך ראשית מומלץ לערב עו"ד אשר בקיא בתחום באופן יסודי, וזאת על מנת להפיק את המרב. כך למשל אם התאונה נגרמה עקב רשלנות של גורם חינוכי, הרי שלצד הפעלת הפוליסה, גם ניתן יהיה לתבוע את הגורם הישיר שמאחורי הפגיעה.

התנהלות מקצועית
לצד העובדה שמדובר בפוליסה שמיועדת לילידים, גם מבוגרים משכילים יתקשו להבין את הוראות ההפעלה, ועל כן אם אין ניסיון מוכח בתחום, מומלץ ביותר לפנות בהקדם הניתן אל עו"ד קוסטיקה אשר מחזיק בניסיון עשיר בתחום, ולו על מנת למצות את זכויות הקטין כדין.