תאונות דרכים בהשפעת אלכוהול - עו''ד יוסף קוסטיקה
 
תאונת דרכים בהשפעת אלכוהול? פנה במיידי לעורך דין!
 
בתי המשפט בישראל נוהגים להתייחס באופן מחמיר לאנשים שביצעו תאונות דרכים בהשפעת אלכוהול. מה שעומד מאחורי הגישה המחמירה הזו היא שאיפה להקטין את מספר הנפגעים עקב נהיגה בשכרות, ובהתאם לכך הפסיקה שנועדה להרתיע.


 
נהיגה בשכרות
 
בכל הקשור לנהיגה בשכרות מטפלת פקודת התעבורה, לפיה ישנה רמה מסוימת מותרת של אלכוהול באוויר שהנבדק נושף או בדמו. הרמה המותרת נמוכה עוד יותר למי שנחשב נהג צעיר, כלומר מתחת לגיל עשרים וארבע שנים, ודברים אלו נכונים גם למי שהינו נהג במקצועו או נהג חדש – ללא קשר לגילו. מרגע שהרמה שנתגלתה בבדיקה גבוהה יותר מהמותר – נחשבת זו לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. חשוב לציין כי פקודת התעבורה איננה מבדילה בין תאונת דרכים בהשפעת אלכוהול לבין השפעה של סם מסוג קנאביס. כלומר, נהיגה בהשפעת קנאביס נחשבת כנהיגה תחת השפעת אלכוהול מבחינת החוק. עוד חשוב לדעת כי לפי פקודת התעבורה על השופט להטיל עונש של שתי שנות שלילת רישיון על מי שנתפס נוהג תחת השפעת אלכוהול, ואם נהג זה נתפס נוהג בשכרות יותר מפעם אחת עולה השלילה לארבע שנים. מצד שני, פעמים רבות העונש הניתן לנהג נמוך בהרבה ואפילו לא מערב שלילה בכלל, במידה שהוא מיוצג על ידי עורך דין מיומן ורציני, ובהתאם לנסיבות ותוצאות המקרה.
 
יחד עם זאת, הדברים יכולים להיות גרועים בהרבה במקרה של תאונה, ובוודאי שתאונה עם נפגעים. במקרים אלו עלול הנהג למצוא את עצמו תחת האשמות פליליות כבדות, וזאת בהתאם לנסיבות שונות של התאונה, חומרתה, התנהגותו לפני, בעת ואחרי התאונה – ועוד. גם במקרים אלו ישנה חשיבות עצומה לפנייה מהירה אל עורך דין המתמחה בתעבורה, אשר ייצג בהצלחה לקוחות שהואשמו בנהיגה ובתאונה תחת השפעת אלכוהול.
 
לקביעת פגישת ייעוץ ראשונה בהקדם וללא עלות או התחייבות, הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפונים 077-557-8665 או 050-7873868.