תביעת נזקי גוף תאונת דרכים | תביעות נזקי גוף תאונות דרכים - עו''ד יוסף קוסטיקה
תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים
 
תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים יכולה להיות מוגשת מול גורמים שונים ובפרט מול חברת הביטוח המבטחת אתכם בפוליסת ביטוח החובה. על פי חוק, החברה המבטחת צריכה לפצות אתכם בגין נזקים גופניים שנגרמו לכם, בהתאם לראשי נזק שונים המגולמים כסכומים כספיים. יחד עם זאת, הנתונים מראים כי תביעות נזקי גוף תאונות דרכים המוגשות לחברות הביטוח ללא ליווי עורך דין, מביאות בממוצע לסכומים קטנים בהרבה של פיצויים, ולהרבה יותר מקרים של דחייה.
 
כיצד מוגדרת תאונת דרכים?
 
תאונת דרכים מוגדרת לפי חוק בתור נזקים גופניים שנגרמו לאדם עקב שימוש ברכב מנועי, החל במשאית ועד לאופנוע, וזאת כאשר השימוש נעשה למטרות תחבורה. בנוסף, לתאונת דרכים נחשבת התלקחות או התפוצצות של כלי הרכב עקב חומרים או רכיבים הקשורים אליו ולכושר נסיעתו. כמו כן, תאונת דרכים היא פגיעה במכונית שחנתה במקום אסור לחנייה, ויש הגדרות נוספות.
 
מה צריך להוכיח ולהראות בתביעה?
 
תביעת נזקי גוף תאונת דרכים המוגשת לבית המשפט כנגד חברת הביטוח, איננה עניין של מה בכך. יש לזכור כי חברות הביטוח הן עסק כלכלי חזק המעסיק עורכי דין מיומנים, אשר יעשו ככל האפשר על מנת להקטין את חבות הפיצויים של החברה. למעשה, לעיתים קרובות המכשולים שמערימה חברת הביטוח מכוונים להביא את המבוטח לוותר על חלק מהמגיע לו ולהתפשר על הסכומים, ובדיוק מסיבה זו חשוב לפנות אל עורך דין הבקיא בתחום.
 
באופן כללי, בתביעת נזקי הגוף צריך יהיה להראות תחילה מהם הנזקים הפיזיים שנגרמו, צריך יהיה להראות שהבעיות הפיזיות קשורות במישרין אל התאונה, ושמדובר היה בתאונת דרכים. מעבר לכך, צריך יהיה להראות סימוכין לכל ראשי הנזק, החל ביכולת השתכרותו של הנפגע, דרך הוצאותיו הרפואיות, הוצאת של הזולת שעזר לו וסעד אותו, וכיוצא בזאת.
 
למשרד עורכי דין יוסף קוסטיקה ניסיון עשיר ורב שנים בייצוג לקוחות לאחר תאונות דרכים, בין אם מול חברת הביטוח, בבתי המשפט או במוסד לביטוח לאומי. על מנת לקבל מידע נוסף בנושא, ולקביעת פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות או התחייבות מצדכם, הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפונים 077-557-8665 או 050-7873868.